МЕДІАСТАРТ

18 грудня 2020 року проєкт «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус» успішно стартував! Відбулося перше розширене засідання команд-учасників, у роботі якого взяли участь А. П. Рябуха – начальник управління Державної служби якості освіти у Сумській області, Максим Надутенко – завідувач відділу інформатики УМІФ НАНУ, директори й заступники директорів шкіл, вчителі української мови і літератури м. Бахмута і м. Сум, а також студенти факультету соціальної та мовної комунікації Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ ДДПУ, Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка, Машинобудівного фахового коледжу Сумського державного університету.

У ході вебінару було презентовано склад учасників команд, історію розробки й мету проєкту, затверджено «Положення про освітньо-дослідницький центр «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус», «Програму роботи центру», сформовано список учасників творчого об’єднання тощо.

Під час зустрічі говорили про нагальну потребу протистояти поширенню фейкової інформації та маніпуляціям, опановувати медіаграмоність, а також про важливість тісної співпраці усіх учасників освітнього процесу, що сприятиме удосконаленню освітніх програм підготовки фахівців – вчителів української мови і літератури.


ПРО ГОЛОВНЕ У КОЛІ ДРУЗІВ

Понад рік тому завдяки проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), відбулося знайомство представників закладів вищої освіти з різних куточків України, яке переросло в справжню дружбу й плідну співпрацю.

Результатом такої дружби є спільний міжрегіональний проєкт «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус» (м. Бахмут і м. Суми), покликаний формувати інфомедійну грамотність майбутніх учителів-тьюторів, зокрема в умовах запровадження змішаного навчання, сприяти функціонуванню і популяризації вживання української мови в засобах медіа.

23 грудня 2020 року відбулося чергове засідання освітньо-дослідницького центру «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус», в якому взяли участь керівник Загальноукраїнського центру словникарства Українського мовно-інформаційного фонду НАН України Марина Надутенко, начальник Управління державної служби якості освіти в Україні в Сумській області Алла Рябуха, науково-педагогічні працівники педагогічних університетів, технікумів, училищ, директори і вчителі шкіл, студенти спеціальностей 014 Середня освіта (Українська мова і література), 061 Журналістика з Бахмута, Сум, Умані, Прилук, Запоріжжя, Чернівців, Глухова, Мирнограда, Соледара, Костянтинівки, Слов’янська, с. Новолуганське та ін.

У ході засідання було презентовано творчу спільноту «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬ», мета діяльності якої сприяти обміну досвідом імплементації інфомедійної грамотності у заняття мовно-літературного циклу; анонсовано укладання Положення про конкурс методичних розробок, створення й наповнення україномовного мультимедійного словника з інфомедійної грамотності, проведення тренінгів для вчителів і студентів тощо.

Під час обговорення наголосили на необхідності якісної підготовки нового покоління вчителів-тьюторів, важливості формування медіаграмотності, критичного мислення, інформаційної, цифрової, візуальної грамотності, стійкості до впливів і креативності у школярів і студентів.


ПЕРЕДНОВОРІЧНИЙ МЕДІАВЕЧІР

Сьогодні відбувся перший із циклу запланованих у рамах реалізації міжуніверситетського грантового проєкту «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬськийкампус» вебінар на тему «Інфомедійна грамотність як важливий складник професіоналізму вчителя» (модератор – Наталія Пономаренко).

У заході взяли участь як досвідчені, так і майбутні вчителі з усіх куточків України, зокрема викладачі і студенти Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ ДДПУ!

З’ясували, що таке медіаграмотність, наскільки вона важлива у процесі підготовки майбутніх учителів і у практичній професійній діяльності вчителя; спробували спільно створити «портрет» сучасного вчителя; розібралися, що таке цифрова безпека.

Півтори години промайнули, наче одна мить! Насичений інтерактивами, роботою з корисними онлайн-ресурсами, обміном безцінним професійним досвідом, обговореннями й дискусіями – саме таким видався цей передноворічний медіавечір!

P.S.

Грантовий проєкт«МЕДІА&ВЧИТЕЛЬськийкампус» є складником проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки та Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.


НОВИЙ МЕДІАРІК УСПІШНО СТАРТУВАВ

4 січня відбувся другий вебінар «Інфомедійна грамотність: валізка вправ для словесника» (спікерка – Наталія Пономаренко), передбачений планом реалізації грантового проєкту «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус».

У заході взяли участь 65 представників освітянської спільноти (професори, доценти, викладачі, представники відділів освіти, Загальноукраїнського центру словникарства УМІФ НАН України, директори й заступники директорів шкіл, учителі, студенти) з різних регіонів України.

Говорили про факти і судження, формування медіакомпетентності в процесі підготовки сучасного вчителя української мови і літератури, шляхи, методи і прийоми формування інфомедійної грамотності учнів в умовах змішаного навчання.

Зустріч була дуже інформативною, практичноорієнтованою й насиченою різноманітними інтерактивами! По завершенню, за традицією, відбулася рефлексія й обмін досвідом застосування інноваційних методів і прийоміву практичній діяльності вчителя української мови і літератури, що, безперечно, є безцінним для професійного розвитку і самовдосконалення.

P.S.

Грантовий проєкт «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус» є складником проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки та Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.


МАЙСТЕРКА З МЕДІАГРАМОТНОСТІ

9 січня 2021 року здобувачі вищої освіти й викладачі кафедри української філології Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ ДДПУ взяли участь у проведенні третього вебінару-майстерки з медіаграмотності, ініційованого творчим об’єднанням «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус».

Тема заходу: «Чи/Як взяти участь у конкурсі методичних розробок з інфомедійним компонентом?» (модератор – Олена Семеног, спікерки – Наталія Пономаренко, Маргарита Надутенко).

Воркшоп об’єднав 79 освітян із Бахмута, Сум, Глухова, Полтави, Переяслава, Луцька, Чернівців, Житомира, Запоріжжя, Костянтинівки, Мирнограда, Вінниці, Соледара, Кривого Рогу, Парасковіївки.

Ознайомилися з новою законодавчою базою, умовами проведення конкурсу методичних розробок з інфомедійним компонентом та прикладами їх оформлення, онлайн-ресурсами Центру українського словникарства й можливостями їх використання в практичній роботі вчителя-словесника.

Взяли участь в інтенсивах та інтерактивах, попрацювали в групах, що, безперечно, сприяло набуттю нового досвіду!

P.S.

Грантовий проєкт «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус» є складником проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки та Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.