22 | 08 | 2018

ІV засідання Ради ректорів переміщених ВНЗ

8 грудня у приміщенні Міністерства освіти і науки України відбулось чергове, вже ІV засідання Ради ректорів переміщених ВНЗ.

Засідання було спрямовано на підбиття підсумків за 2016-й рік. Коротко про основні досягнення:

-Формування Ради ректорів переміщених ВНЗ;
-Ухвалення та підписання Президентом України законопроекту №4718 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності вищих навчальних закладів (наукових установ), які були переміщені з тимчасово окупованої території та з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження";

-Ухвалення законопроекту №4350 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місце проживання яких є територія проведення антитерористичної операції", який надає змогу абітурієнтам з місць проведення АТО вступати в українські Виші без ЗНО;
-Реалізація відеопроекту "Displaced Universities", який є потужним медійним засобом для поширення інформації та ситуації про переміщені Виші.
І це лише частина досягнень Координаційного центру та Ради ректорів за 2016 рік! А тому, є стиму і прагнення працювати наполегливіше і досягати нових вершин!

Серед присутніх були Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, народні депутати Олексій Рябчин та Сергій Тарута. Ректори мали змогу особисто поспілкуватися із посадовими особами та донести найболючіші питання та проблеми, котрі хвилюють переміщені Виші.
Окремо слід наголосити, що Лілія Гриневич пообіцяла, що наполягатиме на збільшенні коштів на освіту на 2017-й рік.

Проект «Рада ректорів переміщених ВНЗ» здійснюється за підтримки Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження».

Донецький національний університет імені Василя Cтуса Донецький державний університет управління Донецький національний технічний університет ДЗ "Луганський державний медичний університет" ДонНАБА - Краматорськ Горловский Иняз ДонДТУ Украина Луганський національний університет імені Тараса Шевченка ДонНУЭТ им М.Туган-Барановского - г.Кривой РогЛуганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка СНУ ім.В.Даля Олексій Рябчин (Alex Ryabchyn) Alex Kulga Лілія Гриневич Lilia Hrynevych Сергей Тарута