22 | 08 | 2018

Інтерв'ю з призерами

Напередодні щорічної конференції молодих науковців у Горлівському інституті іноземних мов фахівці відділу наукової роботи поспілкувались з призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2016-2017 н. р. 

                                                           Швачка Ангеліна, студентка ІV курсу факультету романо-германських мов, посіла ІІ місце

у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

у галузі «Романо-германські мови і літератури»,

 що відбувся на базі

 Херсонського державного університету

 6 -7 квітня 2017 року

- Що надихає займатися науковою діяльністю?

У моїй діяльності мене надихає любов до обраного предмету, бажання вивчити його якомога глибше, а також мій науковий керівник, Мокра Ольга Миколаївна, яка своїм прикладом доводить, що потрібно завжди бути активним та допитливим, бо бути без діла – це досить нудна справа. Я дуже багато чого в неї навчилася, і не тільки в науковому плані, наприклад, бути пунктуальною, тактовною, уважною до дрібниць та не боятися ніяких труднощів.

- Яким має бути успішний молодий науковець?

На мою думку будь-який молодий науковець повинен бути щиро зацікавлений предметом, який він вивчає. Окрім цього, дуже багато залежить від наукового середовища.  Якщо навколо тебе працюють талановиті, захоплені люди, які готові поділитися своїми знаннями та ідеями, залучити в свої проекти,  то й розвиватися легко. Молодий вчений сьогодні - це не тільки фахівець, який володіє професійними знаннями, вміннями і навичками, а й людина, наукова діяльність якої дозволяє долати стереотипи, що склалися, розвивати інноваційні ідеї, ефективно, по-новому вирішувати актуальні завдання. Загальною характеристикою, яка об'єднує науковців різних спеціальностей і наукових напрямків, що визначає їх зацікавленість, працездатність, енергійність, наполегливість у досягненні мети, міру ефективності їх діяльності, в даний час є інноваційна активність. Тільки в цьому випадку клопітка робота буде не тільки результативною,  але й неодмінно  успішною.

- Які Ваші плани на майбутнє?

На даний момент, в моїх планах на майбутнє перше місце посідає бажання успішно скласти державні екзамени та продовжити своє навчання та наукову діяльність, але вже в магістратурі.

- Ваше життєве кредо.

Моє життєве кредо: «Кожна хвилина -˗ це шанс щось змінити, було б бажання».  Я завжди намагаюсь дотримуватися цього правила,  а особливо в моменти, коли прокрастинація (відкладання справ – Ред.) «перемагає» .

- Які враження від участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт?

Незважаючи на несприятливу погоду, я отримала масу позитивних вражень, корисних знань та неоціненний досвід. Завдяки екскурсіям, які були проведені студентами-істориками та викладачами, я ознайомилася з історією м. Херсон та, власне, Херсонського державного університету. Також, я знайшла нових  товаришів і була відверто здивована дізнавшись, що з деякими учасниками конкурсу, які прибули з усіх куточків країни, я мала спільних знайомих.  Зокрема, завдяки участі у Всеукраїнській олімпіаді з французької мови, яка відбулася минулого року у м. Луцьк. 

                                                                             Юдіна Ганна, студентка ІV курсу

 факультету романо-германських мов, посіла ІІІ місце

у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

у галузі «Гендерні дослідження»,

 що відбувся на базі

 Бердянського державного педагогічного університету

 30-31 березня 2017 року

 -          Що надихає займатися науковою діяльністю?

Моя перша спроба у науковій діяльності пов’язана з літературою. Як не черпати натхнення саме у художніх творах майстрів слова? Мене одразу привабила тема античних образів в інтерпретації сучасних письменників. Активізування ідей фемінізму у суспільстві сприяло моїй зацікавленості проблемами жінок у патріархальному суспільстві, яка здавна була об’єктом художнього відтворення в літературі. 

-          Яким має бути успішний молодий науковець?

Молодий науковець не зможе стати успішним без не менш успішного наукового керівника. Мені дуже пощастило працювати з Комаровим Сергієм Анатолійовичем, він -  кандидат філологічних наук, доцент, нещодавно захистив докторську дисертацію. Молодий науковець повинен запастися терпінням, адже наукова праця – тяжкий труд, ніколи не зупинятися на досягнутому, постійно розвиватися та самовдосконалюватися. Найголовніше – це займатись тим, що полюбляєш. 

-          Які Ваші плани на майбутнє?

Ще на першому курсі я категорично була проти професії вчителя англійської мови, адже усі бажали буди перекладачами. Але на четвертому курсі я переосмислила значення моєї майбутньої професії. Мені хотілося би спробувати себе у ролі вчителя.

-          Ваше життєве кредо.

«Всі перемоги починаються з перемоги над собою».Для мене найстрашніший ворог – це я сама. Кожного дня ми боремося  з внутрішніми протистояннями на шляху до своєї мети, долаючи труднощі та перешкоди. Мотивація – ключ до успіху. Це те, що змушує вставати з ліжка вранці та йти працювати, щоб отримати бажаний результат.

-          Які враження від участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт?

Конференція «Гендерні студії в сучасній Україні» проводиться вже не перший рік у Бердянському державному педагогічному університеті. Досвідчене журі відібрало кращих з кращих, які завітали до Бердянську цього року. Багато уваги було приділено ролі жінки у сучасному житті. Мені довелося поспілкуватися зі студентами з усіх куточків України, які представили свої роботи з психології, соціології, літератури та маркетології, обмінятися досвідом та обговорити актуальні проблеми сьогодення. Конференція тривала з самого ранку аж до вечора. Усі конкурсанти дуже нервували. Ми підбадьорювали один одного, хоча були знайомі кілька годин. Коли я почула, з якою повагою ведуча конференції запросила мене виступити й зазначила місце навчання, Горлівський інститут іноземних мов, мене переповнила гордість, що я – обличчя своєї alma mater. Можливо, щось і є магічне у назві нашого інституту, тому що нервування одразу зникло. Лекція Тамари Марцелюк «Як жіноча стать змінює спільноти», яка була представлена під час наукової програми, змінила моє уявлення про масштабні соціальні наслідки, яка мала жіноча емансипація, як жіноча діяльність змінила світ, про традиційні гендерні ролі сучасних жінок. Тому я сподіваюсь продовжити дослідження теми гендеру, щоб наступного року отримати перше місце.  

                                                              Добичін Владислав, студент ІV курсу

 факультету романо-германських мов, посів ІІІ місце

у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

у галузі «Романо-германські мови і літератури»,

 що відбувся на базі

 Херсонського державного університету

 6-7 квітня 2017 року

-          Що надихає займатися науковою діяльністю?

Для меня это, в первую очередь, личный интерес. Всегда есть некая тема, интересующая меня лично, некая тема, в которой всегда было бы интересно покопаться и добраться до сути. Ведь, зачастую, в некоторых вещах обнаруживаешь двойное, а то и тройное дно, и начинаешь погружаться в новые, неизведанные материи, которые ты даже не ожидал там найти.

-          Яким має бути успішний молодий науковець? 

На мой взгляд, успешный учёный - это любопытный и заинтересованный в предмете учёный. Такой исследователь будет заниматься своей деятельностью с удвоенным рвением.

-          Які Ваші плани на майбутнє?

Что касается научной деятельности, я хотел бы продолжить изучение уже начатой темы, но ещё более углублённо. Так как мне кажется, что есть ещё масса неосвещённых и при этом очень увлекательных вопросов.

-          Ваше життєве кредо.

Как такового жизненного кредо у меня нет, но я всегда стараюсь смотреть на вещи позитивно и не падать духом.

-          Які враження від участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт?

Впечатления от конференции, на которой мы представляли свои работы, остались положительные, очень понравилась атмосфера и отношение коллег из Херсона. Но больше всего порадовала возможность встретиться и пообщаться с другими студентами из разных концов страны.