22 | 08 | 2018

День науки насправді відбувся!

 

 

25 квітня 2017 року він зібрав студентів, аспірантів, молодих учених на ювілейну ХV Міжрегіональну науково-практичну конференцію молодих учених та аспірантів «Дослідження молодих науковців у галузі гуманітарних наук». Ця конференція традиційна для нашого інституту, вона не припиняла своєї роботи жодного року, але цього року вона вперше відбулася на бахмутській землі в режимі реального часу.

 

Пленарне засідання наукового заходу розпочалося привітанням учасників конференції директора інституту Євгенії Миколаївни Бєліцької, основна теза якого, наука – пріоритет в роботі нашого вишу. Заступник директора з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи Тетяна Михайлівна Марченко підвела підсумки науково-дослідної роботи молодих учених ГІІМ у 2016-2017 навчальному році, відзначила наукові досягнення науково-педагогічного колективу і  наголосила на спадкоємності наукових досягнень. В теплій атмосфері відбулося вручення грамот призерам і фіналістам Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних,  гуманітарних наук та їх науковим керівникам. Приємно було чути, що число цих переможців збільшується з року в рік, особливо в такі непрості для інституту часи. Далі пленарне засідання продовжилось змістовними доповідями студентів-дослідників Швачки Ангеліни, Юдіної Ганни, Завгородньої Альони, Меценка Максима у галузі мовознавства, літературознавства, історії, психології, що супроводжувались цікавими презентаціями наукових досягнень.  

А після пленарного засідання розпочалася справжня робота.   Учасники конференції працювали в 19 секціях.  Були представлені на розсуд змістовні доповіді, в яких обговорили сучасні проблеми перекладознавства, лінгвістичні особливості англомовного дискурсу, національно-культурні особливості франкомовного дискурсу, мову та стиль німецькомовного дискурсу, актуальні проблеми літературознавства, історико-філософські проблеми суспільства, українознавства, психолого-педагогічні засади навчально-виховного процесу, актуальні проблеми сучасної школи. Не обійшлося без палких суперечок і дискусій, під час яких, як відомо,  народжується істина.

За результатами роботи науково-практичної конференції молодих учених та аспірантів підготовлено збірник тез доповідей її учасників, що  висвітлює певний блок гуманітарних проблем.

Щиро дякуємо оргкомітетові конференції за підготовку наукового заходу, а його учасникам бажаємо нових і ефективних шляхів вирішення таких складних і водночас цікавих  питань сучасної науки!