22 | 08 | 2018

День українського козацтва

18 жовтня 2017 р. у Горлівському інституті іноземних мов відбувся захід, присвячений Дню українського козацтва. Ідея проведення свята була пов’язана із прагненням його організаторів і учасників «прожити», відчути овіяну легендами козацьку добу, а також поділитися своїм ставленням до феномена українського козацтва з глядачами.

Студенти у своїх виступах спробували нагадати усім присутнім, що ця верства українського суспільства у новий час стала вирішальним чинником формування української державності, а в новітній період – важливою складовою української національної ідеї, мала визначальний вплив на формування самосвідомості українців.

На пропозицію самих студентів, їхні декламації віршів і пісенні виступи були вплетені у загальну ідею надати історичне тло літературним і музичним творам, присвяченим видатним козацьким ватажкам. Реалізували цю ідею студенти-історики, члени Студентського наукового гуртка Микита Безмен і Андрій Наймушин.

Під час свята були прочитані вірші Тараса Шевченка, Миколи Вінграновського, виконані українські пісні. Наприкінці своєї програми студенти показали гумористичну сценку з козацького життя.

Присутні на святі викладачі і студенти мали змогу побачити виступи добре знаних за іншими заходами учасників. Наприклад, член Студентської ради інституту Аркадій Петросян, у ролі досвідченого козака, випробовував новобранців, які, за сюжетом, захотіли стати козаками. Улюблениця публіки Інга Фролова вкотре зачарувала глядачів своєю майстерністю декламування віршів. На якусь мить присутні, забувши про час, затамувавши подих, ловили кожне сповнене тонами і півтонами слово Інги. Вона та Максим Шевченко вперше випробували себе в ролі ведучих свята, причому дуже успішно. Схильністю до ролей драматичного плану порадував студент Микита Безмен, чия палка промова у ролі козацького отамана навіяла асоціації із образом Тараса Бульби.  

Загалом захід став вдалим дебютом для студентів першого та другого курсів. Зокрема, справжні акторські здібності продемонстрували студенти, задіяні у сценці про козацьке життя – Аліна Зейналова та Володимир Черненко, який також майстерно виконав українську народну пісню «Ой, на горі та й женці жнуть». Пісню «Гей, ви, козаченьки» заспівала студентка Ганна Долгих, яка запам’яталася викладачам і студентам за привітальним концертом до Дня учителя.

Родзинкою свята став виступ Гурту бойового гопака, запрошеного для показу своєї програми. Козацькі традиції у сучасному Бахмуті продовжує вчитель історії ЗОШ №1 Станіслав Володимирович Єрмолаєнко, який вчить своїх школярів – членів Гурту –основам козацького бойового мистецтва. Перед присутніми виступили не лише хлопці, але й дівчата. Глядачі були вражені майстерністю дітей у володінні списами, шаблями, елементами бойового гопака, що у дусі козацького гумору мають забавні назви («собачка», «павук»). Найбільше захоплення викликала учениця 9 класу Сторожук Оксана, яка виконала складні вправи із «довбнею», продемонструвавши неабияку фізичну силу і гарт.

Організатори та безпосередні учасники «дійства» щиро дякують усім глядачам – викладачам та студентам, хто знайшов можливість завітати на свято й тим самим засвідчив свою небайдужість до нашого минулого.

Пам’ятаймо:  через козацтво створювалася наша історія, і кожен із нас не лише причетний, а й відповідальний за неї…