22 | 08 | 2018

20-та річниця святкування Дня української писемності та мови

9 листопада 2017 року урочиста атмосфера відчувалася в Інституті із самого ранку й протягом усього дня: на стендах холу були розміщені репродукції «двовзорів» Олега Шупляка та інформаційні листівки «Антисуржик», на екрані телевізора щоперерви лунали українські пісні, демонструвалися відеоролики.

О дванадцятій годині викладачі, співробітники й студенти вишу зібралися в актовій залі на свято «Малюймо словом красу України». Ведучі програми розповіли присутнім про історію писемності, про красу та вишуканість українського слова. Зворушливо пролунав вірш «У кожного мова своя»у виконанні Ольги Левченко. Не залишили нікого байдужими й рядки вірша Дмитра Білоуса: «Якщо з української мовою у тебе, друже, не все гаразд, Не вважай її примусовою…», – продекламованого Максимом Шевченком. Усі без винятку були вражені майстерністю відтворення Аліною Зейналовою та Максимом Шевченком особливої мелодики монофонів: поезії «Самотній сад» й оповідання «Перший поцілунок».

Наприкінці заходу відбулося нагородження переможців І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка: Ганна Власова (І місце), Інга Фролова (ІІ місце), Аліна Зейналова (ІІІ місце) та Ганна Ємельянова (ІІІ місце).

Останнім яскравим акордом святкового дня стала спільна участь (загалом понад 100 осіб) представників директорату, навчальної частини й наукового відділу, викладачів та студентів ГІІМ, а також гостей із Бахмутського коледжу мистецтв імені Івана Карабицяв ХVІІ Всеукраїнському радіодиктантові національної єдності, девізом якого стали слова: «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

Усі присутні із завмиранням серця слухали ексклюзивний, спеціально підготовлений до цього дня текст під назвою «Наші пісні», що у визначений час традиційно продиктував його автор – доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, відомий лінгвіст, теле- та радіоведучий Олександр Авраменко. В аудиторіях панували атмосфера духовного єднання й відчуття солідарності з усією Україною. Адже кожен із нас прагне одного: миру та спокою, злагоди та благополуччя. А коли збігаються мільйони мрій, вони перетворюються на надію, яку вже неможливо стримати. Вона житиме й змінюватиме наше буття на краще. Тож мріймо разом!!!