22 | 08 | 2018

ІІІ міжрегіональниі історико-культурологічні Борисоглібські читання

7 лютого 2018 р. у м. Часів Яр відбулися ІІІ міжрегіональні історико-культурологічні Борисоглібські читання, приурочені до 1030-річчя хрещення Київської Русі – України. Читання були проведені спільними зусиллями Горлівського інституту іноземних мов та Часівоярського промислового історико-краєзнавчого музею ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат».

Конференція вже стала традиційною для культурного життя міста. Про важливість цієї події для освітян Донецького краю свідчить те, що чисельність учасників та географія читань щороку зростають. Так, цього року у читаннях взяли участь більш, ніж 50 учасників з різних регіонів України. Це викладачі і студенти не лише Горлівського ін’язу, а й інших українських вишів – Києва, Вінниці, Одеси, Кривого Рога, Маріуполя, Слов’янська,  Покровська. Окрім того, конференція об’єднала вчителів, учнів, керівників і вихованців Малої академії наук, працівників музеїв з сімнадцяти населених пунктів Донецької області.

Доповіді учасників читань охопили широке коло питань історико-релігійного, історичного, філософського, педагогіко-методичного та правового напрямів.

Отже, можна говорити про те, що Борисоглібські читання цього року стали майданчиком для апробації своїх наукових розвідок та набуття досвіду для науковців, педагогів, учнівської та студентської молоді Донецького краю.