18 | 09 | 2018

«Бахмутська старовина: краєзнавчі дослідження»

У науковому житті Бахмуту рік тому була започаткована гарна традиція: кожен рік 28 лютого Горлівський інститут іноземних мов спільно з Бахмутським краєзнавчим музеєм  проводять наукову конференцію «Бахмутська старовина: краєзнавчі дослідження».

Цього року конференція набула нового статусу – вона перетворилася на Всеукраїнську. До названих сторін-засновниць «Бахмутської старовини» долучилися такі авторитетні співорганізатори, як Інститут історії України НАН України, Донецький національний університет ім. В. Стуса, Національна спілка краєзнавців, Відділ історичної спадщини ПАТ «Укрзалізниця».

 

 

Коло учасників конференції також було розширене – як у географічному плані, так і у у кількісному. Якщо у 2017 р. було представлено 30 доповідей, автори яких  географічно охопили містаКиїв, Бахмут, Часів Яр, то у 2018 р. у конференції взяло участь більше 80 учасників з багатьох населених пунктів України –Бахмуту, Вінниці, Києва, Кривого Рогу, Маріуполя, Часового Яру та ін.

Тематика секцій свідчить про те, що у рамках конференції вдалося охопити широкий спектр питань: археологічні пам’ятки краю; джерелознавчі та історіографічні дослідження; історична біографістика; проблеми ідентичності, ментальності та самосвідомості у контексті регіональної історії Донеччини; локальні акценти історії повсякденності; усна історія; стан та перспективи розвитку музеїв та музейної справи в ХХІ столітті; методичні аспекти краєзнавчої роботи в середній та вищій школі; історія залізничної спадщини краю.

Окрім цього, діяла платформа історико-літературного дискурсу «Історична місія Василя Стуса», яка продовжила традицію Стусознавчих студій Донецького національного університету та дозволила вшанувати пам'ять і відзначити 80-ту річницю від дня народження видатного поета і правозахисника нашого краю.