18 | 09 | 2018

Scientia difficilis sed fructuosa

 Scientia difficilis sed fructuosa

(Наукаважкаалеплідна)

 Протягом 22-23 березня 2018 року одночасно в режимі Skype на базі Горлівського інституту іноземних мов та Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні була проведена І Міжнародна науково-практична конференція студентів і молодих науковців «Україністика: нові імена в науці», присвячена 100‑річчю НАН України.

2018 рік є ювілейним і для нашої конференції. Нам – 10 років! І дуже приємно, що «Україністика» саме зараз вийшла на міжнародну арену. До нас приєдналися представники наукових спільнот Польщі, Хорватії, Чехії, Франції, Іспанії та Молдови, а також молоді дослідники з Києва, Ірпеня, Полтави, Вінниці, Глухова, Кропивницького, Кривого Рогу, Черкас, Запоріжжя, Бахмута, Часового Яру, села Покровське та селища Опитне Бахмутської міської ради. Загалом – більше 120 учасників, серед яких студенти, магістри, аспіранти й учні загальноосвітніх шкіл.

 

 З вітальними словами на урочистому відкритті конференції виступили заступник директора з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний унівесритет», доктор філологічних наук, професор Марченко Тетяна Михайлівна та доктор ґабілітований, професор Закладу української філології Інституту слов’янської філології Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні Фроляк Любов Дмитрівна, які побажали всім юним та молодим науковцям творчої наснаги й успішних виступів.

На пленарному засіданні були презентовані доповіді представників Студентського наукового товариства ГІІМ Максима Шевченка та Поліни Бакутіної, студентки Університету в Загребі (Хорватія) Ольга Матушів і магістра Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща) Михайла Шахмата.

Учасники конференції мали приємну змогу поділитися враженнями після пленарного засідання протягом кави-брейк.

Робота секцій була присвячена таким тематичним напрямам: «Українське академічне мовознавство: історія та сучасність», «Актуальні проблеми україністики в галузі мовознавства, літературознавства та культурології», «Актуальні питання лексикології, граматики, стилістики, лінгвістики тексту, дискурсології та дискурс-аналізу», «Етно- та соціолінгвістика. Дослідження з української діалектології та історії мови», «Українська мова та дослідження з компаративної лінгвістики», «Українська література в контексті європейської культури», «Сучасні технології навчання рідної / іноземної мови та літератури», «Українська мова як іноземна».

Завершила Свято науки й творчості церемонія нагородження. Автори наукових робіт одержали іменні сертифікати. Найбільш вдалі виступи були відзначені заохочувальними грамотами.

Приємною несподіванкою для наукових керівників стали подяки за плідну співпрацю та високий рівень підготовки доповідей.

Загалом конференція тривала в дружній, теплій атмосфері й справила приємне враження на всіх гостей Інʼязу.