19 | 09 | 2018

«Дослідження молодих науковців у галузі гуманітарних наук»

25 квітня 2018 року День науки в інституті зібрав студентів, аспірантів, молодих учених на  ХVІ Міжрегіональну науково-практичну конференцію молодих учених та аспірантів «Дослідження молодих науковців у галузі гуманітарних наук».

Пленарне засідання наукового заходу розпочалося привітанням учасників конференції директора інституту Євгенії Миколаївни Бєліцької. У привітанні Євгенія Миколаївна відзначила велику силу традиції, акцентувала увагу на продовженні   дослідницьких традицій в інституті.

З щирою промовою до учасників конференції звернулась заступник директора з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи Тетяна Михайлівна Марченко. Вона підвела підсумки науково-дослідної роботи інституту в 2017-2018 навчальному році, відзначила наукові досягнення науково-педагогічного колективу в цілому, і зокрема молодих науковців. В теплій атмосфері відбулося вручення грамот призерам і учасникам наукових конкурсів різного рівня. Серед них – призери і учасники Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та Всеукраїнської студентської олімпіади,   Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика – Фабрична Катерина, Сухорукова Інна, Ємельянова Ганна, Власова Ганна, Зейналова Аліна, Андросова Вікторія, Писарев Олександр. Відзначено, що участь наших студентів у цих конкурсах є традиційною.  В цьому навчальному році до списку наукових конкурсів, у яких беруть участь студенти ГІІМ,  приєднався Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт пам՚яті професора Віталія Кейса, в якому робота магістрантки Інни Сухорукової  посіла ІІ місце.

 

Далі пленарне засідання продовжилось змістовними доповідями магістрантів-дослідників Катерини Фабричної, Інни Сухорукової, Ольги Мещерякової у галузі мовознавства, літературознавства, психології, що супроводжувались цікавими презентаціями наукових досягнень та живим інтересом аудиторії. В роботі пленарного засідання конференції взяли участь запрошені кафедрою вітчизняної та зарубіжної історії гості – завідувач відділом обліку фондів КЗК «Бахмутський краєзнавчий музей»  Ігор Аркадійович Корнацький,  кандидат педагогічних наук, учитель Бахмутського НВК № 11 Вікторія Федорівна Бак. Гості представили цікаві доповіді з історичного краєзнавства м.  Бахмут. Компетентність поставлених питань, що лунали із залу,  засвідчила високий фаховий рівень студентської аудиторії  та її спрямування до професійної науки.

А після пленарного засідання робота продовжилась у секціях. Тематика проблем, яка була заявлена учасниками конференції, була віддзеркалена у  11 секціях, що представили наукові пошуки молодих науковців. Серед них –  питання сучасного перекладознавства, германського та романського мовознавства, лінгвістичні особливості англомовного дискурсу, проблеми дослідження східнослов՚янських мов та мовлення,  актуальні проблеми літературознавства, вітчизняної і всесвітньої історії, історичного краєзнавства, новітні засади викладання навчальних дисциплін, актуальні проблеми вікової та педагогічної психології.. Не обійшлося без палких суперечок і дискусій, під час яких, як відомо,  народжується істина.

За результатами роботи науково-практичної конференції молодих учених та аспірантів готується  збірник тез доповідей її учасників, що  висвітлює певний блок гуманітарних проблем.

Щиро дякуємо оргкомітетові конференції, Раді студентського наукового товариства, її Голові – Поліні Бакутіній  за організацію і підготовку наукового заходу, а його учасникам бажаємо нових і ефективних шляхів вирішення таких складних і водночас цікавих  питань сучасної науки!