16 | 10 | 2018

«Вишивана краса України»

Життя росте лишень з любові,

Лишень краса людей навчає жить!

Д. Павличко

 Слава нашого національного мистецтва виходить далеко за межі України та інших слов’янських країн. Справжня колоритна барвиста українська сорочка з лляного або конопляного полотна, вишита вручну, оздоблена національними орнаментами, виконана різноманітними техніками вишивання, утілює всю родючість української землі й щедрість та гостинність українського народу.

Вишиванка настільки міцно ввійшла до життя української людини, що в нашій країні влаштований навіть День вишиванки. Щороку третього четверга травня кожен охочий може приєднатися до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Ініціювала проведення акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк, запропонувавши обрати один день і всім разом одягнути вишивані сорочки. Протягом наступних років свято розрослося до всесвітнього рівня.

Прикрашене вишивкою вбрання стає дедалі популярнішим.

17 травня співробітники, викладачі та студенти Ін’язу взяли участь у фотоакції «Вишивана краса України». Дякуємо всім, хто долучився до свята!

Вишиванка – це не просто одяг,  це симфонія душі.