16 | 10 | 2018

Польове заняття з археології

Студенти історики першого курсу Горлівського інязу під керівництвом доцента кафедри вітчизняної та зарубіжної історії Євсеєнка С.А. відвідали на першому польовому занятті з археології (розвідка методом підйому матеріала) с. Ямпіль Лиманського району Донецької області.

Заняття почалося з кургану Красна могила на східній околиці села, розкопаного в 1902 р. професором Городцовим В.О.

Потім відвідали не розкопанний курган і дали вийшовши в заплав річки Сіверський Дінець продовжили заняття підйомом матеріалу і знайомством с розкопаною в 70-ті – 80-ті роки археологічною памяткою «Лиманське озеро І» доби неоліту. Студентами було знайдено більше трьох сотень фрагментів кераміки та кремневих конкрецій. В одному із розкопів при підйомі матеріалу в західно-півнітній частині розкопаного житла студенти Д. Черлат і Д. Руденко наткнулися на горподарську яму в яки було знайдено на площі 80 на 80 см і глибині 15-20 см кілька десятків фрагментів кераміки, кремню і кісток домашніх тварин.

Після цього заняття було продовжено на багатошаровій памятці «Усове озеро», де теж було знайдено велику кількість фрагментів керамічних виробів та кремню часів неоліту та енеоліту.

Далі - камерально лабораторна обробка знайденого археологічного матеріалу, який буде вивчено та сисматизовано, а частину поміщено в експозицію інституту.

Наступне заняття 07 жовтня 2018 р. на Ямпілській фортеці кінця ХVII – першій половині XVIII ст.