Заходи

Заходи

 

ЛІТЕРАТУРНА СЕРЕДА

8 грудня 2021 року літературно-художнім клубом та бібліотекою Інституту було відновлено традицію проведення заходу «Літературна середа». У рамках цього проєкту до інститутської літературної вітальні приходили письменники, поети, художники, фотографи, а також студенти Інституту, школярі бахмутських шкіл.

Цього разу програма заходу була дуже насиченою й цікавою. Ресурсний центр став одночасно і фотовиставкою, і кінозалом, і історично-літературним музеєм. Свій незвичний фотопогляд на звичайну донбаську зиму представив фотохудожник Андрій Парахін. Фільм про видатного українського фотографа Марлена Матуса був доповнений цікавими спогадами про митця, адже письменник Михайло Коротунов знав його особисто. Рекомендації щодо фотографічних робіт студентам – членам літклубу – були своєчасними та корисними.

Керівник літклубу Наталія Ковальська розказала присутнім про початок літературного руху  в Україні, який зароджувався тут, у Бахмуті. Вона ознайомила учасників заходу з першими літературними журналами, виданими ще в далекому 1924 році, і висловила надію, що члени літклубу  продовжать традиції літературного Бахмута.

Загальним рішенням було погоджено назву літклубу Інституту. Відтепер ми – літературно-художній клуб LITERA.

Бібліотеці Інституту Андрій Парахін передав подарунок – книги, які стануть у нагоді при вивченні літератури. Як і завжди, в літературній вітальні звучали вірші та оповідання, велися дискусії та звичайні людські розмови про те, що було, є й обов’язково буде.


Вже десять років поспіль в Україні щорічно, 21 березня, відзначається Всесвітній день поезії, запроваджений рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО. 
     Основна мета святкування – сприяти розвитку поетичного слова, заохочувати мовне розмаїття й видавничу справу, створюючи позитивний образ поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого для людей. Саме цього дня в багатьох країнах світу вже традиційно відбуваються літературні вечори, фестивалі і презентації нових книг.
     Всеосяжна мова поезії була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва, адже слово, надиктоване серцем, торкається найглибших людських почуттів. Поезія передає внутрішнє прагнення людини жити в гармонії з навколишнім світом, допомагає поділитися найсокровеннішими думками, виявити свою громадянську позицію. Цьогорічний день поезії проходить в Україні під омофором геніального Шевченкового слова.

       На черговому засіданні  літературно-мистецької студії «Літературна середа» були представлені вірші геніальних українських класиків, а також  власні твори учасників.

 

 

З нагоди 70-річчя Горлівського інституту іноземних мов кафедра психології ФСМК приєдналася до довгострокової акції «Подаруй бібліотеці книгу».
Колектив бібліотеки щиро вдячний усім, хто взяв активну участь в акції.
Наголошуємо – акція триває!

 

 

6 лютого в бібліотеці Горлівського інституту іноземних мов відновлено роботу Бахмутського відділення Міжнародної академії літератури і журналістики під незмінним керівництвом Наталії Валеріївни Ковальської. Зустрівшись після тривалої перерви, автори-початківці поділилися новими творчими надбаннями та відібрали  твори для публікації на сторінках літературно-художнього видання «Сузір’я». 

Кожну третю середу місяця в бібліотеці  ГІІМ ДВНЗ ДДПУ  проходить  засідання літературно-мистецької студії «Літературна середа». Зимова днина зібрала на творчу зустріч всіх тих, кому не байдуже Слово, його значення і сила.

Шановні студенти, викладачі, співробітники!

З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. Пам’ятки людської думки накопичувалися саме в бібліотеці упродовж багатьох століть.

З нагоди святкування 70-ї річниці інституту, бібліотека ГІІМ пропонує кожному небайдужому взяти участь у благодійній акції «Подаруй книгу бібліотеці».

Не викинь книгу на смітник!

Її віддай в бібліотеку,

Бо книга – скарб, у ній для тебе

Думок і висловів квітник…

Якщо у вашій домашній бібліотеці є підручники, довідники, художня та наукова література, книги іноземними мовами,  якими ви не користуєтесь, їх можна подарувати бібліотеці, де вони знайдуть свого  читача. Подаровані вами видання стануть вагомим внеском у поповненні  бібліотечного фонду.

Ми вдячні тим читачам, які вже подарували бібліотеці свої книги, і будемо вдячні всім, хто візьме участь у зазначеній вище акції.

 

28.11.2018 у бібліотеці Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ ДДПУ відбулася зустріч «Літературна середа», на якій в теплій атмосфері було презентовано збірник творів митців ГІІМ та м.Бахмута. Присутні автори прочитали власні твори та отримали по екземпляру Альманаха «Литературная среда – 2018».

Администратор